presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Atifete Jahjaga uroi Papa Benediktin XVI

Me rastin e Festës së Pashkëve, Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga i ka dërguar një telegram urimi Shenjtërisë së Tij, Papa Benedikti XVI.

Në urim thuhet:  Shenjtërisë së Tij, Papës Benedikti XVI Me rastin e Festës së Pashkëve, i shpreh Shenjtërisë së Juaj urimet e mia më të përzemërta, në emër të institucioneve dhe të popullit të Republikës së Kosovës. Gjithashtu, e shpreh falënderimin e popullit të Kosovës për kujdesin dhe dashurinë e Juaj si dhe të Selisë së Shenjtë për vendin tim, i cili është një shembull i mirë në botë i bashkimit në dallime nëpërmjet bashkëjetesës, harmonisë dhe tolerancës në mes njerëzve të etnive dhe besimeve të ndryshme. Ju lus, Shenjtëria juaj, që duke pranuar ndjenjën e konsideratës sime më të lartë, të luteni për popullin dhe për vendin tim.   Për shumë mot Pashkët! Sinqerisht,  Zonja Atifete JahjagaPresidente e Republikës së Kosovës

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.