presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga uroi Dodë Gjergjin, Ipeshkv i Kosovës

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga ka uruar me rastin e Festës së Pashkëve Ipeshkvin e Ipeshkvisë së Kosovës, Imzot Dodë Gjergji.

Në urim thuhet:  Ipeshkvit të  Ipeshkvisë së  Republikës së Kosovës  Imzot Dodë Gjergji I nderuari Ipeshkv i Kosovës: Për shumë mot Pashkën me urimet dhe dëshirat më të mira për Juve dhe për besimtarët katolikë si dhe për mbarë popullin e Kosovës. Festa e Ringjalljes është besimi në njeriun, në veprën hyjnore, është vet dashuria, nderimi dhe respekti për njeri-tjetrin, për të gjitha Krijesat e Zotit dhe për jetën e amshueshme. Në Ditën e Pashkëve kujtojmë martirët që u sakrifikuan për fe dhe atdhe, për lirinë e dinjitetin e njeriut, për rrugën evropiane të popullit të Kosovës. Urojmë popullin e Republikës së Kosovës që Pashkët t’i kalojnë me familjarët, me miqtë dhe me dashamirët, në harmoni, gëzime, në begati dhe në ndihmë e përkujdesje të njeri-tjetrit. Zonja Atifete JahjagaPresidente e Republikës së Kosovës

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.