presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Atifete Jahjaga takoi futbollistin Xherdan Shaqiri

Presidentja e Republikës së Kosovës zonja Atifete Jahjaga bashkëbisedoi dhe piu një kafe sot në Munich me futbollistin e njohur të Bayern Munich-ut, me prejardhje nga Kosova, Xherdan Shaqiri.

Presidentja Jahjaga e përgëzoi Xherdan Shaqirin për lojën dhe shpirtin sportiv që po e tregon në fushën e futbollit. Ajo tha se të rinjtë nga Kosova kanë treguar vlerat e tyre kudo në botë, në të gjitha fushat dhe po dëshmojnë gjithë talentin e tyre në të gjitha fushat e jetës. Sportisti me prejardhje nga Kosova, Xherdan Shaqiri, që kishte ardhur bashkë me familjarët, e falënderoi Presidenten për pritjen dhe për mbështetjen që po i jep sportit dhe të rinjve në përgjithësi në punën e tyre.  Futbollisti Xherdan Shaqiri, në shenjë respekti,  ia dhuroi Presidentes simbolikisht një fanellë të tij me të cilën paraqitet në ekipin e Bayernit. 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.