presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Atifete Jahjaga priti Përfaqësuesin e Posaçëm të sekretarit të përgjithshëm të OKB-së për Kosovën, Farid Zarif

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, priti sot në takim Përfaqësuesin e Posaçëm të sekretarit të përgjithshëm të OKB-së për Kosovën, zotëri Farid Zarif dhe bashkëpunëtorët e tij, me të cilët bisedoi për zhvillimet aktuale në Kosovë në prag të mbajtjes së takimit të radhës të vlerësimit tremujor të gjendjes në Kosovë në KS të OKB-së, të caktuar më 13 Nëntor.

Presidentja Jahjaga dhe zotëri Zarif diskutuan për aktualitetin politik në vend dhe përpjekjet për ndërtimin e institucioneve të Kosovës dhe Presidentja duke theksuar se përkundër faktit se po testohet edhe pjekuria politike në vend, tha se beson fuqishëm në një zgjidhje të pranueshme nga liderët e partive politike parlamentare, të cilët duhet të lënë mënjanë interesat partiake në të mirë të shtetit të Kosovës, mirëqenies së qytetarëve të saj dhe proceseve integruese. 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.