presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Atifete Jahjaga priti kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, atë të AAK-së dhe të NISMA-s

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, priti sot në takim kryetarët e partive politike parlamentare, zotëri Visar Ymerin, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, zotëri Ramush Haradinajn, kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe zotëri Fatmir Limajn, kryetar i NISMA për Kosovën, për të biseduar për zhvillimet aktuale politike në vend dhe mundësitë e daljes nga situata e krijuar.

Takimi i Presidentes Jahjaga me udhëheqësit e partive politike parlamentare është zhvilluar në kuadër të nismës për tejkalimin e gjendjes së krijuar në vend.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.