presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja e Republikës së Kosovës takon udhëheqësit e Partisë Demokratike të Kosovës dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga ka zhvilluar takim me zotëri Hashim Thaçin dhe zotëri Isa Mustafën në cilësinë e kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, respektivisht të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe shefat e grupeve parlamentare të këtyre dy subjekteve, zotëri Adem Grabovcin dhe zotëri Ismet Beqirin.

Takimi është zhvilluar në kuadër të iniciativës së Presidentes Jahjaga që të ftojë në takime të ndara udhëheqësit e subjekteve politike në Kosovë për të tejkaluar gjendjen e krijuar në vend. Në takim ishte edhe Kryetari i Kuvendit të Kosovës, zotëri Kadri Veseli. 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.