presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Atifete Jahjaga dekretoi Ligjin për Kontrollin e Duhanit

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, duke u bazuar në nenin 80, pika 2 dhe në nenin 84, pika 5 të Kushtetutës së Republikës së Kosovës, dekretoi sot shpalljen e Ligjit nr. 04/L-156 për Kontrollin e Duhanit.

Ligji është miratuar nga Kuvendi i Republikës së Kosovës më datë 4 prill 2013 dhe është pranuar në Zyrën e Presidentit të Republikës së Kosovës më datë 18 prill 2013.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.