presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Atifete Jahjaga bëri homazhe në Kompleksin Memorial në Prekaz

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga dhe kryeministri Isa Mustafa bënë sot homazhe edhe në Kompleksin Memorial në Prekaz.

Në një deklaratë bërë me këtë rast, Presidentja Jahjaga tha:“Kemi ardhur sot këtu, në ditën e shpalljes së pavarësisë së Republikës së Kosovës, që, së bashku me kryeministrin, t’i shprehim nderimin tonë institucional dhe njerëzor për të gjithë veprimtarinë, për të gjithë kontributin dhe sakrificën që kanë dhënë të gjithë këta luftëtarë, veprimtarë dhe atdhetarë, për lirinë dhe pavarësinë e shtetit tonë, që ne sot të jemi një vend i lirë, që të jemi një shtet i pavarur, një shtet demokratik, një shtet sovran, i cili ka një perspektivë të qartë drejt integrimeve evropiane dhe euroatlantike”.  

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.