presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidenti Thaçi takoi Sekretarin e Përgjithshëm të Organizatës për Bashkëpunim Islamik, Iyad bin Amin Madani

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur edhe Sekretarin e Përgjithshëm të Organizatës për Bashkëpunim Islamik, Iyad bin Amin Madani

Presidenti Thaçi e falënderoi sekretarin Madani për pjesëmarrjen në ceremoninë e inaugurimit dhe për përkrahjen që Organizata e Shteteve Islamike jep për Kosovën.

“U jemi mirënjohës për përkrahjen që i keni dhënë dhe vazhdoni t’i jepni Kosovës në organizatën tuaj dhe në botë”, ka thënë presidenti Thaçi.

Sekretari Madani e përgëzoi presidentin Thaçi për detyrën e re dhe ceremoninë dinjitoze, si dhe theksoi se “Organizata e Shteteve Islamike do të vazhdojë të përkrahë Kosovën dhe të ofrojë një forum ku do të promovohet Kosova”.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.