presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidenti Thaçi takoi ish-presidentin Sejdiu, flasin për procesin e integrimit euro-atlantik

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në takim ish-presidentin Fatmir Sejdiu, me të cilin ka diskutuar për procesin e integrimit euro-atlantik të Kosovës dhe për çështje tjera me interes për shtetin tonë.

Ish-presidenti Sejdiu e ka uruar presidentin Thaçi për detyrën e re, derisa presidenti Thaçi e ka falënderuar atë për punën që ka bërë në mandatin e tij si president në të kaluarën.Presidenti Thaçi dhe ish-presidenti Sejdiu diskutuan edhe për reformat demokratike dhe sfidat e institucioneve si bartëse në rrugën e integrimit evropian, ku u shtrua edhe nevoja e forcimit të unitetit politik dhe qytetar.Gjithashtu, pjesë e diskutimit të tyre ishte edhe roli i presidencës në politikën e jashtme dhe në forcimin e subjektivitetit ndërkombëtar të Kosovës. 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.