presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidenti Thaçi priti kryeministrin Mustafa

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot kryeministrin Isa Mustafa.

Presidenti Thaçi dhe kryeministri Mustafa diskutuan për bashkëpunimin dhe bashkërendimin institucional për jetësimin e reformave dhe zhvillimin e gjithmbarshëm të vendit. Presidenti Thaçi dhe kryeministri Mustafa thanë se mbeten të përkushtuar për përshpejtimin e procesit të integrimit në Bashkimin Evropian dhe në NATO.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.