presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidenti Sejdiu priti në takim zyrtarin e lartë të NATO-së, z. Xheimz Pardju

Presidenti i Republikës së Kosovës, Dr. Fatmir Sejdiu, priti sot pasdite në një takim z. Xheimz Pardju (James Pardew), zvëndës i ndihmës-sekretarit të përgjithshëm të NATO-s dhe drejtor i operacioneve.

Presidenti dhe zyrtari i lartë i NATO-s biseduan për gjendjen në Kosovë dhe perspektivën e zhvillimeve të përgjithshme.

Presidenti Sejdiu çmoi punën e KFOR-it në Kosovë, ndërsa z. Pardju siguroi për vazhdimësi të punëve të NATO-s rreth sigurisë së Kosovës.

This site is registered on wpml.org as a development site.