presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidenti Sejdiu priti ambasadorin e Turqisë, Metin Husrev Unler

Presidenti i Republikës së Kosovës, dr.Fatmir Sejdiu priti sot ambasadorin e Turqisë në vendin tonë, Metin Husrev Unler, i cili ka sjellë letrat kredenciale.

Sejdiu e Unler kanë biseduar për gjendjen aktuale në vendin tonë, zhvillimet rreth njohjeve të reja të shtetit të Kosovës, si dhe për marrëdhëniet shumë të mira dhe bashkëpunimin e mëtejmë në të gjitha fushat mes Kosovës dhe Turqisë. 

This site is registered on wpml.org as a development site.