presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidenti Sejdiu prit znj. Silvia Plaks, presidente e Projektit për Marrëdhënie Etnike

Në këtë takim, znj. Plaks e informoi Presidentin Sejdiu për aktivitetet në kuadër të projektit për Marrëdhënie Etnike si dhe theksoi rëndësinë e bashkëpunimit dhe të pjesëmarrjes në këto aktivitete të përfaqësuesve të komunitetit serb.

Gjithashtu, znj. Plaks foli për aktivitetet dhe tryezat lokale të cilat po organizohen nga  projekti nëpër lokalitete të ndryshme të Kosovës dhe e falënderoi Presidentin për mbështetjen që institucionet e Kosovës po i  japin këtij projekti. Ndërsa, Presidenti Sejdiu edhe me këtë rast ofroi mbështjen e tij për zhvillimin e mëtejmë të  këtij projekti dhe theksoi përkushtimin e institucioneve të  Kosovës në zhvillimin e  një shteti demokratik që synon integrimin sa  më të shpejtë në institucionet euroatlantike. 

This site is registered on wpml.org as a development site.