presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidenti Sejdiu ngushëlloi familjen Jaka

Presidenti i Republikës së Kosovës, dr. Fatmir Sejdiu, i dërgoi një telegram ngushëllimi familjes Jaka, me rastin e ndarjes nga jeta të profesorit, studiuesit e përkthyesit, prof.dr.Ymer Jaka.

E nderuara familje Jaka,Ju përcjell ngushëllimet më të sinqerta për ndarjen nga jeta të më të dashurit tuaj, profesorit, studiuesit e përkthyesit dr.Ymer Jaka.Ymer Jaka ishte një profesor i dashur e i nderuar, një studiues i devotshëm dhe një përkthyes shumë i respektuar.Lajmin për vdekjen e tij e morëm me pikëllim të thellë, por jemi të bindur se virtytet e Ymer Jakës do të kujtohen përherë nga qytetarët e Republikës së Kosovës.Shpirtërisht dhe në lutje jemi me Ju në këto çaste pikëllimi! Zoti e bekoftë Ymer Jakën!Me respektDr. Fatmir Sejdiu,President i Republikës së Kosovës

This site is registered on wpml.org as a development site.