presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidenti i Letonisë, Raimonds Vējonis, uron Presidentin Thaçi

Presidenti i Republikës së Letonisë, Raimonds Vējonis, i ka dërguar një letër urimi Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi.

Në letrën e tij, Presidenti i Letonisë, Raimonds Vējonis, shpreh bindjen se bashkëpunimi mes Letonisë dhe Kosovës do të vazhdojë të rritet në të mirë të të dy popujve.

Kjo është letra e Presidentit të Letonisë, Raimonds Vējonis, dërguar Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit:

Riga, 8 prill 2016

Shkëlqesia Juaj,

Ju lutem pranoni urimet e mia me rastin e inaugurimit tuaj si Presidenti i Republikës së Kosovës dhe urimet e mia më të sinqerta për sukses gjatë mandatit tuaj si president.

Letonia dhe Kosova gëzojnë marrëdhënie miqësore, dhe unë jam i bindur se bashkëpunimi ynë do të vazhdojë të rritet më tej në të mirë të popujve tanë.

Shkëlqesia Juaj, ju lutem pranoni shprehjen e konsideratës time më të lartë, së bashku me urimet për paqe, prosperitet dhe sukses të vazhdueshëm për Republikën e Kosovës dhe popullin e saj.

Me respekt,

Raimonds Vējonis
President i Republikës së Letonisë
 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.