presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidenti Giorgio Napolitano uroi Presidenten Jahjaga

Presidenti i Italisë, z. Giorgio Napolitano i ka dërguar një urim Presidentes Atifete Jahjaga, me rastin e pesëvjetorit të shpalljes së pavarësisë së Republikës së Kosovës.

Në urim thuhet:Me rastin e Përvjetorit të Pavarësisë së Kosovës, kam nderin dhe kënaqësinë që të shpreh, në emër të popullit të Italisë dhe në emrin tim personal, urimet më të mira për prosperitetin e popullit të Kosovës.Italia mbështet, me besim të plotë, të ardhmen evropiane të Kosovës. Gjatë vitit të kaluar, përparimi i arritur i Vendit Tuaj në stabilitet, siguri dhe bashkëpunim rajonal, përfshirë edhe marrëdhënien me Beogradin, ka qenë i jashtëzakonshëm dhe e sjell Prishtinën më afër arritjes së qëllimit evropian.Në këtë frymë, unë ju shpreh dëshirat më të mira për mirëqenie dhe përparim për Ju dhe për qytetarët Tuaj.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.