presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentes Osmani i ndahet Çelësi i Qytetit dhe Ylli në bulevardin “Norwalk of Fame” nga komuna Norwalk në Iowa

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani në kuadër të vizitës në Iowa, ka vizituar komunën Norwalk.

Postimi i plotë i Presidentes Osmani:

Falënderoj komunën e Norwalk në Iowa dhe Kryetarin Phillips për ndarjen e Çelësit të Qytetit si dhe ndarjen e Yllit në bulevardin “Norwalk of Fame”.

Raste si kjo konfirmojnë rëndësinë e veçantë të binjakëzimeve ndërmjet komunave të cilat kontribuojnë thelbësisht në afrimin e mëtejeshëm të vendeve tona dhe të qytetarëve tanë.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.