presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Mbreti i Suedisë, Carl Gustaf uron Presidenten Jahjaga

Mbreti i Suedisë, Carl Gustaf i ka dërguar një telegram urimi Presidentes së Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga.

Në urim thuhet:  Me rastin e marrjes së detyrës së lartë të Presidentes së Republikës së Kosovës, ua shpreh urimet e mia të sinqerta dhe dëshirat e mia më të mira për shëndetin dhe lumturinë Tuaj dhe për mirëqenien dhe prosperitetin e popullit të Kosovës. CARL GUSTAF R

This site is registered on wpml.org as a development site.