presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Mbreti Filip i Belgjikës uron presidentin Thaçi

Mbreti Filip i Belgjikës i ka dërguar një letër urimi Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas marrjes së detyrës së të parit të vendit, në të cilën ai u shpreh se në vitet në vijim vullneti politik dhe përpjekjet serioze për të reformuar Kosovën do të jenë të një rëndësie kyçe për të udhëhequr shtetin në rrugën e tij drejt integrimit në BE.

Kjo është letra e urimit që Mbreti Filip i Belgjikës ia ka dërguar presidentit Hashim Thaçi:Shkëlqesisë së Tij z. Hashim ThaçiKryetar i Republikës së KosovësPRISHTINËJu përcjell urimet e mia për zgjedhjen tuaj President i Republikës së Kosovës.Në vitet në vijim vullneti politik dhe përpjekjet serioze për të reformuar shtetin tuaj do të jenë të një rëndësie kyçe për të udhëhequr shtetin tuaj në rrugën e tij drejt integrimit në BE.Ju uroj suksese në detyrën tuaj dhe ju ofroj mbështetjen time për këto sfida që do keni para jush.PHILIPPEMbreti i belgëve

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.