presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Katër prokurorë të rinj e dhanë betimin para Presidentes Jahjaga

Katër prokurorë të rinj e kanë dhënë sot betimin para Presidentes së Republikës së Kosovës, zonjës Atifete Jahjaga, në një ceremoni të organizuar në kabinetin e Presidentes.

Emërimi i prokurorëve u bë duke u bazuar në nenin 84, paragrafi 1, pikat 4 dhe 18, në nenin 109, paragrafi 5, të Kushtetutës së Republikës së Kosovës, në nenin 19 të Ligjit Nr. 03/L-224, për Këshillin Prokurorial të Kosovës, si dhe duke u bazuar në vendimet e Këshillit Prokurorial të Kosovës.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.