presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Jahjaga e gradon në gjenerallejtënant Komandantin e FSK-së

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga e ka graduar gjeneralmajorin Kadri Kastrati në gradën Gjenerallejtënant.

Bazuar në kompetencat që ka me Kushtetutën e Republikës së Kosovës, si Komandant Suprem i Forcës së Sigurisë të Kosovës, dhe bazuar në Nenin 84, pika 12, dhe Nenin 5 (b) të Ligjit për Forcën e Sigurisë së Kosovës, dhe në shkresën e Ministrit të FSK-së, Presidentja Jahjaga shpalli Dekretin, me të cilën gradohet komandanti Kadri Kastrati në gradën Gjenerallejtënant. 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: SR

This site is registered on wpml.org as a development site.