presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Intervistimi i kandidatëve për auditor të përgjithshëm fillon nga java e ardhshme

Komisioni profesional për përzgjedhjen e kandidatit për auditor të përgjithshëm është mbledhur sot për të shqyrtuar ankesat e paraqitura nga aplikantë në fazën fillestare të procesit dhe për të përcaktuar dinamikën e procesit.

Komisioni profesional i emëruar me vendim të Presidentes Jahjaga, ka vendosur që 11 kandidatë nga 25 sa kanë aplikuar në fillim, të intervistohen duke filluar nga java e ardhshme.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.