presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Deklaratë e Zyrës së Presidentit lidhur me vlerësimin e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës

Presidenti i Republikës së Kosovës, z. Behgjet Pacolli, para disa çastesh, ka pranuar njoftimin për aktgjykim nga Gjykata Kushtetuese e Republikës së Kosovës lidhur me vlerësimin e kushtetutshmërisë së vendimit të Kuvendit të Republikës së Kosovës Nr. 04 V04 lidhur me zgjedhjen e presidentit të Republikës së Kosovës.

Presidenti i Republikës së Kosovës, z. Behgjet Pacolli, sikurse ka paralajmëruar, është i gatshëm të respektojë në plotëni aktgjykimin dhe, me qëllim të respektimit të institucionit të Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Kosovës, nuk ka asnjë koment lidhur me vendimin.

Konsiderojmë që Kuvendi i Kosovës është organi kompetent për të ndërmarrë sa më parë hapat e ardhshëm.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.