presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Deklaratë e Presidentes së Republikës së Kosovës

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga shprehë shqetësimin e saj të thellë për situatën në Kumanovë të Maqedonisë.

Presidentja Jahjaga apelon te të gjitha palët të respektojnë ligjin dhe të përmbahen nga dhuna.Presidentja Jahjaga është në komunikim të rregulltë me institucionet relevante të vendit

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.