presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga takoi kryeministrin Isa Mustafa dhe ministrin e Punëve te Brendshme Skender Hyseni

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga është takuar sot me kryeministrin zotëri Isa Mustafa dhe me ministrin e Punëve te Brendshme, zotëri Skender Hyseni, për të diskutuar për gjendjen aktuale te sigurisë në Kosovë dhe zhvillimet e fundit ne Republikën e Maqedonisë.

Takimi nuk ka te bëjë me këshillin e sigurisë kombëtare por është vazhdmësi e komunikimit ndërmjet institucioneve relevante te vendit pas situatës së krijuar në Maqedoni.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.