presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

U. d presidentja Osmani u takua me Presidentin e Këshillit Kombëtar të Zvicrës, Andreas Aebi

U. d Presidentja e Republikës së Kosovës, dr. Vjosa Osmani – Sadriu, po qëndron në Zvicër me ftesë të Parlamentit zviceran, është takuar me Presidentin e Këshillit Kombëtar të Zvicrës, Andreas Aebi.

U.d presidentja Osmani dhe Presidenti i Këshillit Kombëtar të Zvicrës, Andreas Aebi kanë diskutuar  për thellimin e marrëdhënieve në mes të Kosovës e Zvicrës. 

“Prioritetet e institucioneve të ardhshme, menaxhimi i pandemisë e sigurimi i vaksinave, potenciali i jashtëzakonshëm i mërgatës sonë si dhe bashkëpunimi ndër-parlamentar e ekonomik, ishin vetëm disa nga temat që i diskutuam gjatë takimit tonë shumë përmbajtësor”, ka thënë u. d presidentja. 

Duke vlerësuar përkrahjen e gjertanishme, u.d presidentja Osmani  ka thënë “Mirënjohje e thellë për mbështetjen e deritanishme nga Zvicra, e po ashtu optimizëm i thellë për rrugën tonë përpara”. 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.