presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

U.D. i Presidentit të Republikës së Kosovës, dr. Jakup Krasniqi uroi Presidentin Obama

Ushtruesi i Detyrës së Presidentit të Republikës së Kosovës, dr. Jakup Krasniqi, me rastin e Ditës së Falënderimeve, i shkroi një letër urimi Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barak Obama.

Në urimin e tij z.Krasniqi, duke vlerësuar lart marrëdhëniet e shkëlqyera midis dy vendeve tona, shpreh bindjen se ato do të thellohen dhe do të zgjerohen në vazhdimësi.

Ai e siguron Presidentin Obama për vullnetin dhe dëshirën e popullit dhe institucioneve të Republikës së Kosovës për thellimin e miqësisë dhe bashkëpunimit mes popujve dhe vendeve tona.

“Shfrytëzoj këtë rast t’ju shpreh mirënjohjen tonë të thellë për gjithë ndihmën që Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe institucionet e saj shtetërore kanë dhënë për Kosovën në këto vite vendimtare të historisë së saj. Qytetarët e Kosovës kurrë nuk do ta harrojnë këtë mbështetje dhe ndihmë”, shkruan në letrën e tij Ushtruesi i Detyrës së Presidentit të Republikës së Kosovës, dr. Jakup Krasniqi.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.