presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

U.D. i Presidentit të Kosovës, dr. Jakup Krasniqi shpreh keqardhje për sulmin terrorist në Stamboll

Ushtruesi i Detyrës së Presidentit të Republikës së Kosovës, dr. Jakup Krasniqi ka shprehur keqardhjen e popullit dhe institucioneve të Republikës së Kosovës për sulmin në qendër të qytetit turk të Stambollit, ku një bombë la të plagosur më shumë se 30 vetë.

“Republika e Kosovës dënon fuqishëm terrorizmin dhe do të vazhdojë të përkrahë të gjitha përpjekjet që synojnë zhdukjen e ekstremizmit të dhunshëm në botë”, thekson ai.

This site is registered on wpml.org as a development site.