presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Sqarim i Zyrës së Presidentes

Zyra e Presidentes së Republikës së Kosovës sqaron opinionin publik se kumtesa e Këshillit Konsultativ për Komunitete nuk pasqyron qëndrimin e Presidentës dhe të Zyrës së saj por është qëndrim i këtij Këshilli.

Këshilli Konsultativ për Komunitete përfaqesohet nga përfaqësues të të gjitha komuniteteve në Kosovë. Këshilli zgjedh kryesuesin e tij nga radhët e komuniteteve që përfaqësohen në të.

Titujt e publikuar në media nuk paraqesin realitetin dhe nxjerrin jashtë kontekstit përmbajtjen e kumtesës së këshillit.

Zyra e Presidentës thekson së presidentja Jahjaga u ka bërë thirrje të gjitha partive dhe subjekteve politike që të gjejnë zgjidhjet më të mira në kuadër të reformës që do të ndihmonte në avancimin e agjendës evropiane për Kosovën.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.