presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja: Shteti ynë i suksesshëm e i përjetshëm për shkak se themelet që Jasharajt i vunë janë të forta e të pathyeshme

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu së bashku me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, kryeministrin Albin Kurti si dhe me ministra të Qeverisë së Kosovës, kanë bërë homazhe sot në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, në Prekaz, me rastin e Epopesë së UÇK-së.

Presidentja Osmani ka thënë se sikurse çdo qytetar i Republikës së Kosovës, sikurse çdo shqiptarë pavarësisht se ku jeton jemi këtu në Prekazin historik për të nderuar sakrificën, trimërinë dhe guximin e familjes Jashari, të udhëhequr nga kryekomandanti legjendar, Adem Jashari.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.