presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja: Shkëmbimet tregtare ndërmjet Kosovës dhe Portugalisë duhet dhe kanë potencial të rriten

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani në përmbyllje të vizitës në Portugali ka pasur një bashkëbisedim me komunitetin e biznesit.

Presidentja Osmani ka thënë se shkëmbimet tregtare ndërmjet vendeve tona duhet dhe kanë potencial të rriten, duke reflektuar kështu raportet e shkëlqyeshme politike e diplomatike. 

Në vijim gjeni të plotë postimin e Presidentes Osmani: 

Vizita në Portugali nuk kishte se si të përmbyllej pa një bashkëbisedim me komunitetin e biznesit. 

Shkëmbimet tregtare ndërmjet vendeve tona duhet dhe kanë potencial të rriten, duke reflektuar kështu raportet e shkëlqyeshme politike e diplomatike. Para përfaqësuesve të bizneseve që operojnë në fushën e teknologjisë, inxhinierisë, sigurimeve, shëndetësisë, aviacionit, energjisë dhe sektorit bankar fola për potencialin e jashtëzakonshëm që ka Kosova dhe mundësitë për investime të huaja.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.