presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja: Populli i Kosovës solidarizohet me popullin e Marokut në këtë kohë tragjike

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se i urojmë forcë, rimbëkëmbje dhe shërim të gjithë të prekurve nga tërmeti shkatërrues në Marok.

 

“I urojmë forcë, rimbëkëmbje dhe shërim të gjithë të prekurve nga tërmeti shkatërrues në Marok. I shprehim ngushëllimet tona të përzemërta familjeve që humbën të dashurit e tyre sot. Populli i Kosovës solidarizohet me popullin e Marokut në këtë kohë tragjike”, ka shkruar Presidentja Osmani.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.