presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Kroacisë, Zoran Milanović

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani zhvilloi sot një bisedë telefonike me Presidentin e Kroacisë, Zoran Milanović.

“Kënaqësi të bisedoj me Presidentin Milanović. E informova për zhvillimet e fundit në Kosovë dhe falënderova Kroacinë për mbështetjen e vazhdueshme si një kontribuues i rëndësishëm në stabilitetin rajonal dhe për mbështetjen e fuqishme për Kosovën në skenën ndërkombëtare”, ka shkruar Presidentja Osmani.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.