presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani vizitoi komunën e Rahovecit

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani në kuadër të vizitave në komunat e vendit, sot ka vizituar komunën e Rahovecit, me ç’rast u prit në takim nga kryetari i saj, Smajl Latifi.

Më pas, Presidentja Osmani dhe kryetari Latifi kanë marrë pjesë edhe në hapjen zyrtare të “Hardh Festit”.

 

“Në kuadër të vizitave nëpër komunat e Kosovës, sot jemi në Rahovec, kryeqytetin e bujqësisë e të rrushit, ku u mirëprita nga kryetari i komunës z. Smajl Latifi. Pas pak, së bashku me kryetarin do ta bëjmë hapjen zyrtare të Hardhfestit”, ka shkruar Presidentja Osmani.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.