presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani vizitoi kompaninë “Numarics”

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vizituar sot kompaninë “Numarics”.

Postimi i plotë i Presidentes:

Nga Zvicra në Prishtinë, një tregim fantastik i Krisit dhe kompanisë së tij “Numarics”.

Kjo kompani ka rreth 3,500 klientë në Zvicër dhe është radhitur në  top 10-shen e kompanive fintech në këtë shtet.

“Numarics”, është mundësi për kursim buxheti dhe dinamizëm në punë. Kompanitë sikurse kjo janë motivim për rininë tonë dhe inkurajim që Kosovën ta shohin si vend ku mund ta realizojnë potencialin dhe ta shpërfaqin kreativitetin e tyre.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.