presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani uron sekretarin e ri të NATO-s: Shpresoj të punojmë së bashku për ta avancuar anëtarësimin e Kosovës në NATO

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani e ka uruar sekretarin e ri të NATO-s, Mark Rutte.

Urimi i plotë I Presidentes Osmani:

Urime mikut tonë Mark Rutte për zgjedhjen si Sekretar i Përgjithshëm i NATO-s. Përvoja, lidershipi dhe dija e tij do të jenë të paçmueshme për Aleancën!
Ndër vite kemi punuar së bashku në shumë çështje të rëndësishme dhe nuk kam dyshim që bashkëpunimi ynë i fuqishëm do të vazhdojë tani që ai e merr këtë përgjegjësi të re. Shpresoj të punojmë së bashku për ta avancuar anëtarësimin e Kosovës në NATO dhe të punojmë drejt paqes së qëndrueshme dhe sigurisë në tërë kontinentin tonë dhe më gjerë.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.