presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani e ka uruar për zgjedhjen Sekretarin e ri të Përgjithshëm të Këshillit të Evropës, Alain Berset

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani e ka uruar për zgjedhjen Sekretarin e ri të Përgjithshëm të Këshillit të Evropës, Alain Berset.

Urimi i plotë i Presidentes Osmani:

Urime Alain Berset për zgjedhjen Sekretar i ri i Përgjithshëm i Këshillit të Evropës.

Kosova është e përkushtuar fuqishëm për anëtarësimin në CoE – një anëtarësim që jo vetëm do të ishte një fitore për të drejtat e njeriut në Kosovë, por edhe një fitore për kontinentin tonë dhe vlerat mbi të cilat ai qëndron fuqishëm.

Kosova anëtarja e 47 e CoE është një synim që do të vazhdojmë ta ndjekim pa pushim. Pres të punojmë së bashku për ta bërë këtë realitet!

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.