presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani uron presidenten e sapozgjedhur të Sllovenisë, Nataša Pirc Musar

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, ka uruar presidenten e sapozgjedhur të Sllovenisë, Nataša Pirc Musar.

“Urime për fitoren tuaj sonte dhe për zgjedhjen tuaj si presidentja e parë grua e Sllovenisë”, ka shkruar Presidentja Osmani.Presidentja Osmani ka thënë se mirëpret të punojë ngushtë për të forcuar partneritetin e palëkundur me Slloveninë.”Ndërsa merrni këtë rol të rëndësishëm, mirëpres të punoj ngushtë me ju për të forcuar partneritetin e palëkundur Kosovë-Slloveni, të bazuar në vlerat tona të përbashkëta demokratike”, thuhet në urimin e Presidentes Osmani.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.