presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani takoi Presidentin e Liberisë, Joseph Boakai

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani gjatë qëndrimit në Teksas të SHBA-ve, është takuar me Presidentin e Liberisë, Joseph Boakai.

Në takim, Presidentja Osmani dhe Presidentin Boakai kanë diskutuar për thellimin e bashkëpunimit ndërmjet të dy shteteve.

“Liberia ka qenë ndër shtetet e para që e ka njohur Kosovën më 2008. Me Presidentin Joseph Boakai, diskutuam për thellimin e bashkëpunimit ndërmjet dy shteteve tona në fusha të interesit të përbashkët dhe në interes të popujve tanë”, ka shkruar Presidentja Osmani.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.