presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani takoi Përfaqësuesin Alternativ të ShBA-ve në Kombet e Bashkuara, Ambasadorin Robert A. Wood

Në prag të takimit të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar Përfaqësuesin Alternativ të ShBA-ve në KSKB, Ambasadorin Robert A. Wood.

Postimi i plotë i Presidentes Osmani:

Përpara takimit të KSKB-së sot, u takova me Ambasadorin Robert A. Wood,  Përfaqësues Alternativ i SHBA-ve.

E informova rreth zhvillimeve të fundit në fushën e sigurisë dhe diskutuam rëndësinë e bashkëpunimit të vazhdueshëm me aleatët për të trajtuar sfidat e përbashkëta.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.