presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani takoi Kryeministren e Guinesë Ekuatoriale, Manuela Roka Botey

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani gjatë qëndrimit në San Salvador është takuar me Kryeministren e Guinesë Ekuatoriale, Manuela Roka Botey.

Postimi i plotë i Presidentes:

Në San Salvador, takova Kryeministren e Guinesë Ekuatoriale, Manuela Roka Botey, me të cilën diskutuam për thellimin e komunikimit dhe bashkëpunimit në mes të shteteve tona.

Kosova është e përkushtuar që të punojë ngushtë me partnerë në mbarë botën në fusha të interesit të përbashkët.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.