presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani: Reciprocitet e barazi drejt njohjes reciproke

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes.

Presidentja Osmani ka thënë se liria e lëvizjes është themeli i shoqërive demokratike e i vlerave evropiane.

“Republika e Kosovës çdo ditë e më shumë po kontribuon në paqe dhe stabilitet. Falënderime Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian për rolin e tyre mbështetës”, ka theksuar Presidentja.

E para e vendit ka thënë se “Do të vazhdojmë  pandalshëm angazhimin drejt njohjes reciproke”.

Në vijim gjeni të plotë postimin e Presidentes Osmani:

Reciprocitet e barazi.

Liria e lëvizjes është themeli i shoqërive demokratike e i vlerave evropiane. Republika e Kosovës çdo ditë e më shumë po kontribuon në paqe dhe stabilitet.

Falënderime Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian për rolin e tyre mbështetës.

Do të vazhdojmë  pandalshëm angazhimin drejt njohjes reciproke.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.