presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani pranon telegrame urimi nga liderë të ndryshëm botëror me rastin e 16 vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës

Për nder të 16 vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës, krahas letrave të shteteve të QUNIT-it, Shqipërisë dhe Turqisë, tanimë të publikuara, Presidentja e Republikës së Kosovës ka pranuar letra urimi edhe nga:

 

Presidenti i Austrisë, Alexander Van der Bellen

Guvernatori i Përgjithshëm i Australisë, David Hurley

Mbreti Philippe i Belgjikës

Presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev

Presidenti i Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan

Presidenti i Estonisë, Alar Karis

Guvernatorja e Përgjithshme e Kanadasë, Mary Simon

Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanović

Mbreti Willem-Alexander i Holandës

Presidentja e Hungarisë, Katalin Novak

Emiri i Katarit, Sheikh Tamim bin Hamad Al Thani

Emiri i Kuvajtit, Mishal Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski

Presidenti i Maldiveve, Mohamed Muizzu

Princi Albert II i Monakos

Mbreti i Arabisë Saudite, Salman of Saudi Arabia

Kapitenët Regjent të San Marinos, Filippo Tamagnini dhe Gaetano Troina

Presidenti i Senegalit, Macky Sall

Presidentja e Sllovenisë, Nataša Pirc Musar

Presidentja e Zvicrës, Viola Amherd

Sekretarja e Përgjithshme e Org. Ndërkombëtare të Frankofonisë, Louise Mushikiwabo

 

Telegrame urimi nga liderë të ndryshëm botëror me rastin e 16 vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës

 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.