presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani përkujton Masakrën e Pastasellës

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka përkujtuar Masakrën e Pastasellës së Rahovecit, në 23 vjetorin e saj, kur forcat e regjimit gjenocidal serb vranë 106 banorë të këtij fshati dhe fshatrave përreth.

“Në këtë ditë, disa i kujtojnë të vrarët, e të tjerë janë në ankth të zbardhjes së fatit të të zhdukurve me dhunë nga kjo masakër. Kurse 13 të mbijetuarit janë dëshmitarë të ditës së kobshme. Të gjithë ne, paqen do ta gjejmë kur drejtësia të vihet në vend!  Qoftë i përjetshëm kujtimi për të rënët!”, thuhet në përkujtimin e Presidentes Osmani.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.