presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani për opinionin e GJND-së: Ky opinion historik mbetet një thirrje për vendet që nuk e kanë bërë ende një gjë të tillë të njohin realitetin e pakthyeshëm të Republikës sonë sovrane

Në 13 vjetorin kur Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë në Hagë ka shpallur vendimin këshillëdhënës, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se 13 vjet më parë u konfirmua se Kosova nuk e ka shkelur të drejtën ndërkombëtare.

“13 vjet më vonë, ky opinion historik mbetet një thirrje për vendet që nuk e kanë bërë ende një gjë të tillë, të bashkohen me demokracitë në mbarë botën dhe të njohin realitetin e pakthyeshëm të Republikës sonë sovrane”, ka shkruar Presidentja në Twitter.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.