presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani kujtoi veprimtarin e shquar Shaban Manaj, në 23-vjetorin e rrëmbimit dhe vrasjes

Në 23-vjetorin e rrëmbimit dhe vrasjes, kujtimi për Shaban Manajn, veprimtarin e shquar për liri e pavarësi, mbetet i freskët.

Ai ishte njeriu që nuk u dorëzua asnjëherë, duke i qëndruar afër presidentit historik dr.Ibrahim Rugova, bashkë me të cilin i dhanë shumë kauzës për liri, pavarësi e shtet.

Avokati Manaj do të mbetet përherë model i njeriut të angazhuar për të drejta të njeriut dhe për çështje kombëtare.

Shëmbëlltyra e Shabanit do të kujtohet përherë, ndërkaq përpjekjet tona për drejtësi nuk do të ndalen asnjëherë!

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.