presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani pas zgjedhjes së Dritan Abazoviqit kryeministër: Jam e sigurt se nën udhëheqjen tuaj, Mali i Zi do të qëndrojë i vendosur në rrugëtimin e vet drejt BE-së

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu e ka uruar Dritan Abazoviqin për zgjedhjen e tij Kryeministër i Malit të Zi.

Presidentja Osmani ka thënë se është e sigurt se nën udhëheqjen e tij, Mali i Zi do të qëndrojë i vendosur në rrugëtimin e vet drejt BE-së.

Në vijim gjeni të plotë urimin e Presidentes Osmani:

Urime Dritan Abazoviq për zgjedhjen tuaj si Kryeministër i Malit të Zi.

Jam e sigurt se nën udhëheqjen tuaj, Mali i Zi do të qëndrojë i vendosur në rrugëtimin e vet drejt BE-së.

Së bashku, ne do të forcojmë partneritetin dhe punën tonë të përbashkët për një Ballkan perëndimor paqësor, të begatë dhe të sigurt.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.