presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani ngushëllon popullin turk, pas tragjedisë në minierën në Bartin

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka ngushëlluar popullin turk pas tragjedisë që ndodhi në minierën në Bartin.

Presidentja Osmani ka thënë se mendimet dhe lutjet tona janë me popullin e Turqisë në këtë kohë të vështirë.

“Ngushëllimet tona më të thella i shprehim familjeve të viktimave të shpërthimit tragjik në minierën në Bartin. Mendimet dhe lutjet tona janë me të dashurit e tyre, të lënduarit dhe popullin e Turqisë në këtë kohë të vështirë”, ka shkruar Presidentja Osmani në twitter.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.