presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani në Ditën e Komunitetit Ashkali priti një delegacion të subjekteve politike të këtij komuniteti

Presidentja Vjosa Osmani në Ditën e Komunitetit Ashkali, ka pritur një delegacion të subjekteve politike të këtij komuniteti.

Në takim me ta, Presidentja Osmani i falënderoi përfaqësuesit e këtij komuniteti për kontributin për shtetndërtim dhe pjesëmarrjen e tyre në jetën institucionale.

Në këtë kontekst, Presidentja Osmani ka ritheksuar nevojën që vajzat e gratë e komunitetit ashkali të jenë sa më shumë të përfshira në jetën publike dhe institucionale.

Sipas Presidentes Osmani, komuniteti ashkali është një vlerë e shtuar për shoqërinë kosovare dhe njëkohësisht shpërfaqë traditën diverse kulturore dhe etnike të Kosovës.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.